Wszystkiego najlepszego!

Ogłaszam wszem i wobec, iż każdego dnia ktoś obchodzi swoje urodziny. Na przykład wczoraj, 13 marca, rocznicę swoich urodzin miała główna postać z jednej z moich niedokończonych książek. A skoro wczoraj był 13 marca, to znaczy, że dzisiaj jest 14, a to oznacza…

że Megan Follows kończy 49 lat!!!

Chyba każdy miłośnik Ani oglądał film z 1985 roku. Jeśli nie, to niech żałuje, i to bardzo!…. albo szpagatami leci oglądać ;)

Tak, ten film bardzo mną poruszył, myślę, że mogę nawet powiedzieć, że wstrząsnął. Nawet chociaż na początku odbiega odrobinę od treści książki, co teoretycznie powinno mnie zniechęcić, gdy patrzyłam w ekran dosłownie łzy mi się lały. To były dwa równoległe potoki, niemające ani początku, ani końca. I nie miałam na nie wpływu. I bardzo rzadko mrugałam. Pamiętam siebie siedzącą w łóżku, w morzu pluszaków, z komputerem na kolanach owiniętych kocem i rozdziawionymi szeroko ustami. I do tego jeszcze ten potężny gips na długości całej ręki, zakrywa&ący drut w nadgarstku! Aaach, to były czasy….

Wszystko w tym filmie jest dopięte na ostatni guzik. Wszystko jest… Hmm… Po prostu Aniowe. Do bólu Aniowe, tak Aniowe, że czujesz się jak w XIX wieku na Wyspie Księcia Edwarda. To uczucie nie do opisania.

Anię w tym filmie gra Megan Follows. A raczej nie… Ona nią jest. Och, niezmiernie trudno jest opisać uczucia, których samemu nie do końca się rozumie! Już wiem! Już wiem, dlaczego zawsze, kiedy widzę jakikolwiek film z nią, moja twarz zamienia się w istne jezioro. Bo spotykam się wetedy z Anią. Tak!! Najprawdziwszą Anią. Ania wprost bije od Megan. Ma się wrażenie, że rozmawia się z najprawdziwszą, żywą Anią Kordelią Shirley. Jakby we własnej osobie przed tobą stała i jakgdyby nigdy nic rozmawiała. Niesamowite…

Między innymi za to chciałabym Megan z całego serca podziękować w jej 49 urodziny, 14 marca 2017 roku.

anne-reading-book2-295x3821-231x300.jpg

Dear Megan,

You have to know, that You’ll always be My Anne, My Perfect Anne. Even if they made a next Anne movie with You. And even if it was totally unsimilar to the book. Because You are the Real Anne, Anne, who is Anne anyway. So, please, promise me, that You’ll never change.

Ula, 14 marca 2017

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s